Jacques Doucet (f. Boulogne-sur-Seine 1924, d. Paris 1994)
“Rivages - Visages - Paysages du Sépik”, 1990. Sign. Doucet, 59/150. I original mappe. Litografi i farver. Bladstørrelse 66×87. Uindrammet.
Original stand.