Foto endnu ikke klar
888/​187

Svensk rokoko spejl af forgyldt træ, rigt udskåret top med gennembrudet rocailler, blomster og bladværk, ramme indlagt med felter af spejl. 18. årh.s midte. H. 130. B. 52.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019

Vur­dering

35.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK