2414/1249
Rubinbroche af 8 kt. guld og forgyldt sølv prydet med talrige facet- og dråbeslebne rubiner. Vægt ca. 16 g. Diam. 3 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag