2149/8575
Stor russisk ikonostase ikon med fremtilling af apostlen Thomas (på russisk Foma). Tempera på træpanel og forgyldt baggrund. 19. årh. 129×69. Tykkelse 44 mm.
krakeleringer. Mindre retoucheringer her og der. Mindre afslag.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag