2149/​8575

Stor russisk ikonostase ikon med fremtilling af apostlen Thomas (på russisk Foma). Tempera på træpanel og forgyldt baggrund. 19. årh. 129×69. Tykkelse 44 mm.

krakeleringer. Mindre retoucheringer her og der. Mindre afslag.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK