2426/​734

Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973)

To figurer. Sign. på bagsiden Sigurd Swane 1917. Olie på lærred monteret på malepap. 37×30.

Proveniens: ABR auktion 264, 1971 nr. 253.

Behov for let overfladerensning.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

19 bud

869004 (Autobud) 4.400 DKK
119988 4.200 DKK
869004 (Autobud) 4.000 DKK
119988 3.800 DKK
869004 (Autobud) 3.600 DKK
119988 3.400 DKK
869004 3.200 DKK
1075631 (Autobud) 3.000 DKK
1004055 2.900 DKK
1075631 (Autobud) 2.800 DKK
1004055 2.700 DKK
1075631 (Autobud) 2.600 DKK
1004055 2.500 DKK
1075631 (Autobud) 2.400 DKK
1004055 2.300 DKK
1075631 2.200 DKK
1004055 (Autobud) 2.100 DKK
1075631 2.100 DKK
1004055 2.000 DKK