1245/1605
Engelsk kaffe- og teservice af stelingsølv, bestående af kaffe- og tekande med hanke af træ, flødekande og sukkerskål. Walker & Hall m. fl. Sheffield, 20. årh. Vægt 1565 gr. H. 21 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 8. november 2012
Vurdering
Hammerslag
13 bud