Tal R (f. Tel Aviv 1967)
“S” fra serien “Altstadt Girl”, 2014. Sign. Tal R. Farveblyant på papir bemalet med pigment og harelim. Bladstørrelse 34×50.
Litteratur: “Tal R - Altstadt Girl”, Forlaget Bjerggaard, København, 2015, gengivet på dobbeltopslag. Bogen - signeret og som tegningen indfarvet med harelim - medfølger. Proveniens: Galleri Bo Bjerggaard, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Malerier og skulpturer, 8. juni 2021