324/5
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Liljen”. Et sæt på fire stole med stel af forkromet stål, betrukket med sort skind. Model 3108. Formgivet 1968. Udført hos Fritz Hansen. (4)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Rust på stel. Skind med mærker. Én stol mangler sko/underdupper. Tre stole vipper. Ompolstret.
Tvangssalg, 5. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud