1351/​792

Venini

To små skåle af hhv. blåt glas med overfang af mørkegrønt glas samt grønt glas med overfang af sort glas. Begge med hvidt mellemglas. Sign. Venini, hhv. 94 og 95. H. hhv. 8. og 7,8. Diam. hhv. 13,4. og 13. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene skål indvendigt med spor af kalk.

Moderne kunst og design, 17. december 2013

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK