905/42
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør med en ung rygvendt kvinde, der syr. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred monteret på lærred. 56×58.
Rettelse 23/11 2021: Olie på lærred monteret på lærred.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag