1912/787
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Gulvvase af lertøj. Dekoreret med mønster i blå, brun, oramge og okkerfarvet glasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 38.
Nogle mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud