1305/1572
“Dobbeltriflet” bestik af sølv. Københavns bymærke, 20. årh. Vægt eksl. dele med stål 1465 gr. (48)
Bestående af: 6 suppeskeer, 11 dessertskeer, 12 teskeer, 7 frokostknive (L. 20 cm.) 1 gaffel, 2 pålægs- og kødgaffel. 3 saltskeer, 6 diverse serveringsskeer.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere dele med monogram.
Varia, 7. februar 2013
Vurdering
Hammerslag