2449/870
Dansk møbeldesign
Art Deco sminkebord af mahogni og birkerod, front med to skuffer. 1930'erne. H. 133. B. 110. D. 42.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering