1342/1596
Samling diverse dele sølv, bestående af cigaretetui, to skeer, klokke prydet med skib, mameladekrukke med blå glasindsats, hollandsk tedåse, to askebægre og 16 kuvertaskebægre. Bl.a. Holland og Danmark. Vægt 1.177 gr. (22)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. En del pletsølv medfølger.
Varia, 17. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud