2118/990
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Bordlampe af sortlakeret metal og messing med justérbar skærm. 1950'erne. H. 36.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||