12141/89
Aksel Thuesen (f. Assens 1920)
Fasaner i snelandskab. Sign. Ax Thuesen 1985. Olie på lærred. Lysmål 23×32. Rammemål 34×43. Indrammet.
Ganske små trykmærker i venstre side
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag