873/​1121

Svensk design

Stort håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med polykromt mønster. Usigneret. Udført midt 20. årh. Sverige. L. 345. B. 206.

Sølv, kunsthåndværk & møbler, 28. september 2017

Vur­dering

18.000–20.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK