2105/28
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Nøgen læsende model på sofa. Sign. Jul. Paulsen. Olie på lærred. 46×55.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. februar 2021
Vurdering
Hammerslag