2138/53
Svensk Karl Johan bergere af birketræ, buet ryg af fletværk, polstret sæde. 19. årh.s første halvdel.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Slidt sæde.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag