2023/76
Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Skovparti. Sign. G.C. Olie på lærred. 59×46.
Udstillet: Charlottenborg 1894, kat. nr. 94. Etiket signeret af kunstneren.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag