2005/699
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
Almindelig brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud