2015/778
Svensk design
Et par væglamper med stel af messing, Kugleformet, justérbar skærm af hvidlakeret metal. Udført og mærket hos Skellefteå BJS, Sverige. H. 13. L. 21. (2)
Fremstår med brugsslitage, herunder ridser, mærker og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag