2446/901
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 6”. Daybed/sovesofa med stel af teak. Sæde og opklappelig ryg betrukket med brunt/green uld. Udført hos Getama, Gedsted. H. 73. L. 195. D. 85.
Litteratur: Getama katalog 1964.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering