2427/788
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Bordlampe af patineret bronze støbt med stiliseret ornamentik i relief. Udført hos F. W. Doberck & Søns eft. H. inkl. skærmholder 55.
Litteratur: “Dansk Møbelkunst”, Alfred G. Hassings Forlag, København 1921. Afbilledet i annonce.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Vurdering
164145 (Autobud) | ||
1063550 | ||
164145 (Autobud) | ||
1063550 | ||
164145 (Autobud) | ||
1063550 | ||
164145 | ||
1063550 |