1850/535
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
Tapir. Sign. Scherfig 1968, 77/260. Lithografi i farver. Lysmål 43×60.
Litteratur: Lamberth, nr. 706, afbildet side 149.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud