2126/212
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Landskab med oksekærre og figurer nær en kyst. Sign. H. Smidth. Vandfarve på papir. Lysmål 7×9,5.
Monteret i passepartout. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud