Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Kvindeportræt. Sign. Trampedach 83. Olie på lærred med serigrafi i bunden. 171×118.
Proveniens: Galerie Asbæk, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020