2115/86
En kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster på cafe au lait-farvet grund. Låg af træ. 19.-20. årh. H. ekskl. låg 22.
Låg mangler lågknop, hak på kanten. Mindre kanthak langs halsrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag