1708/36
Barok miniaturechatol af hvidmalet træ, front med to skuffer og skriveklap, bag hvilken rum, overdel med to låger, bag hvilken hylde og skehylde. 18. årh. H. 80. B. 50. D. 26.
Restaureret. Ridser og mærker. Brugsslitage. Nyere bemaling.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag
13 bud