2447/​89

Sæt på seks prismelampetter af forgyldt bronze støbte med bukkehoveder monterede med konisk spyd og rigt behængte med prismer, hver med to lysarme, gustaviansk form 20. årh. H. 47 cm. (6)

Brugsrelaterede spor.

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

828517 7.000 DKK