2103/1159
Et par rubinøreskruer af 8 kt. guld hver prydet med talrige facetslebne rubiner. Diam. ca. 1,0 og 1,3 cm. L. ca. 3,5 cm. (2)
Stemplet 14K
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 20. januar 2021
Vurdering
Hammerslag