2103/​1159

Et par rubinøreskruer af 8 kt. guld hver prydet med talrige facetslebne rubiner. Diam. ca. 1,0 og 1,3 cm. L. ca. 3,5 cm. (2)

Stemplet 14K

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker og Fashion, 20. januar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK