2447/247
Stor fransk lågkrukke af porcelæn, dekoreret i farver ' en chinoiserie'. Antagelig Samson 19. årh.s anden halvdel. H. 78 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lågknop og rand med reparationer, ligeså krukkens krave.
Vurdering