1949/​1329

Art déco diamantring af sterlingsølv prydet med en brillantslebet diamant og onyks. Ringstr. 54. Ca. 1920. Defekt armring af delvis forgyldt sølv medfølger. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Armring defekt.

Smykker, 4. december 2019

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

36 bud

(Autobud) 800 DKK
750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
(Autobud) 250 DKK
240 DKK
(Autobud) 230 DKK
220 DKK
(Autobud) 210 DKK
200 DKK
(Autobud) 155 DKK
150 DKK
(Autobud) 145 DKK
140 DKK
(Autobud) 135 DKK
130 DKK
(Autobud) 125 DKK
120 DKK
(Autobud) 115 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK