1949/1329
Art déco diamantring af sterlingsølv prydet med en brillantslebet diamant og onyks. Ringstr. 54. Ca. 1920. Defekt armring af delvis forgyldt sølv medfølger. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Armring defekt.
Smykker, 4. december 2019
Vurdering
Hammerslag
36 bud