1318/86
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Vinterdag på Jægersborg Allé i Gentofte. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 32×36.
Enkelte krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 29. april 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud