1248/​1715

Engelsk skål, gennembrudt og prydet med ornamentik, kande og kop af sølv og sterlingsølv. Mestre J. Gloster, Birmingham 1922, uidentificerbar mesterstempel, Birmingham 1905 og Cohr. Vægt ca. 180 gr. Strøbøsse og orkidévase af pletsølv samt salt- og pebersæt af pletsølv og glas. 20. årh. Engelsk skål H. 4,5. L. 11,5. B. 8,5. (7)

Mindre buler, ridser og mærker.

Varia, 29. november 2012

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
500 DKK