1742/189
Johann Wilhelm Jürgens (f. 1845, d. 1906)
Parti fra en efterårsskov. Sign. J. 87. Olie på malepap. 21,5×29,5.
Enkelte afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag