Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)
Interiør med en rygvendt kvinde siddende ved et bord. Sign. Friis Nybo. Olie på lærred. 32×33.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
926340 |