903/​499

Michael Kvium (f. Horsens 1955)

Stående figur. Sign. Kvium 99. Kul på papir. Bladstørrelse 140×112.

Proveniens: En af de store figurtegninger, som Kvium første gang lancerede i forbindelse med soloudstillingen på Aarhus Kunstmuseum i 1997.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag

80.000 DKK