1721/1605
Et par lysestager af sterlingsølv, kannelerede stammer på profilerede fodstykker. 20. årh. Udfyldte. H. 25,5. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker, primært på fodstykker.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag