2031/544
“LC 2”. lænestol med stel af forkromet stål, betrukket med sort skind. Formgivet 1929. Udført og stemplet hos Cassina.
Stemplet serienummer: LC 2 137153.
Få ridser og mærker. Lugtgener af røg.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud