899/1315
Jan Voss (f. Hamburg 1936)
“Wandlung II”. Sign. Voss 95. Olie på plade. 104×115
Proveniens: Galerie Nikolaus Ruzicska, Salzburg.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020
Vurdering
Hammerslag