2204/543
Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
“Concert Hall”. Sign. Sam Francis, 25/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 74×103.
s
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
10 bud