2437/64
Hans Kruuse (f. Odense 1893, d. Frederiksberg 1964)
Skagen Sønderstrand med udsigt til det Grå Fyr. Sign. H. Kruuse 30. Olie på lærred. 43×64.
Mindre hul i lærred.
Vurdering