2050/404
Antageligt tysk dåse af sølv, rigt prydet med musicerende scene og instrumenter. Indvendig forgyldt. 19. årh. Vægt ca. 130 gr. H. 4. L. 7,5. B. 5,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud