12103/​87

Buste af udskåret træ, antagelig forestillende polarforsker Knud Rasmussen. Sign. HAF 44. H. 23.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ormehuller.

Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

(Autobud) 950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK