12103/87
Buste af udskåret træ, antagelig forestillende polarforsker Knud Rasmussen. Sign. HAF 44. H. 23.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ormehuller.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag