2049/7049
Maske, udskåret træ, rødt, sort og hvidt pigment, flettet plantefiber og søm. Dan Guerre, Elfenbenskysten. H. 30.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud