2446/635
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 2/1”. Pendel med skærme af mundblæst tre-lags opalglas, forkromet fatningshus og skærmophæng med trådben. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 20.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1165202 | ||
1165053 |