2446/​635

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH 2/1”. Pendel med skærme af mundblæst tre-lags opalglas, forkromet fatningshus og skærmophæng med trådben. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 20.

Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.100 DKK  

12 bud

Tidspunkt Byder Bud
107342 2.100 DKK
1109431 (Autobud) 2.000 DKK
107342 1.950 DKK
1109431 (Autobud) 1.650 DKK
107342 1.600 DKK
1109431 (Autobud) 1.300 DKK
801981 1.250 DKK
1109431 (Autobud) 1.200 DKK
801981 1.150 DKK
1109431 1.100 DKK
1165202 1.050 DKK
1165053 1.000 DKK