2412/994
Dansk design
Øreskål af sterlingsølv. 20. årh. Vægt ca. 118 g. H. 4,5. Diam. 12,2.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag