2108/909
Armstol med stel af lakeret teak. Sæde og ryg betrukket med pink velour. Model 43. Udført hos Høng Høng Stolefabrik.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|